м. Луцьк,
вул. Воїнів-афганців,8
тел.: (0332) 71-52-55
Ми працюємо:
5 днів на тиждень
з 7:30 до 19:30
ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Нормативно-правова база, листи МОН України:

  • Закон України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні"
  • Указ Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні"
  • Закон України "Про освіту"
  • Закон України "Про дошкільну освіту"
  • Кодекс законів про працю України
  • Постанови Кабінету Міністрів України:
  • від 12.03.2003 №305 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021р. №86)
  • від 26.06.2013 №444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях " (зі змінами)
  • листи МОН України:
  • від 28.лютого 2022 року №1/3292-22 " Щодо написання заяв про відпустки без збереження заробітної плати у зв'язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану"
  • від 07 березня 2022 року №1/3378-22 "Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану"
  • від 17.03.2022 №1/3485-22 " Про оплату праці працівників закладів освіти під час призупинення навчання"
  • від 02.04.2022 №1/3845-22 "Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період воєнного стану в Україні"
  • Організація освітнього процесу на період дії воєнного стану в Україні


ЛИСТ МОН УКРАЇНИ №1/3845-22 ВІД 02.04.2022 "ПРО РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ НА ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ"

Про забезпечення психологічного супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану можна дізнатися з листа МОН України № 1/3737-22 від 29.03.2022

Питання організації освітнього процесу у закладах освіти регламентовано листом МОН України № 1/3371-22 від 06.03.2022 "про організацію освітнього процесу в умовах військових дій"
Про організацію освітнього процесу – Освіта.UA (osvita.ua)

На сайті МОН України у вільному доступі зібрано матеріали, з допомогою яких педагоги зможуть підготуватись до роботи, організувати освітній процес у нових умовах - "Сучасне дошкілля під крилами захисту"

Відкрито дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років (ЮНІСЕФ разом із МОН України). Всі випуски доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі МЕGOGO. Цей проєкт є платформою, на якій батьки та педагоги зможуть знайти розвивальні матеріали у відкритому доступі.

Також для використання у роботі є корисними такі матеріали:
- поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію
- поради від експертів ЮНІСЕФ "Як підтримати дітей у стресових ситуаціях"
інформаційний комікс для дітей "Поради від захисника України"
- хрестоматія для дітей дошкільного віку "Моя країна - Україна" з національно-патріотичного виховання

Рекомендації для педагогів ЗДО:
Використовувати публікації психолого-педагогічного та методичного спрямування, зокрема на сайті МОН "Сучасне дошкілля під крилами захисту" у Telegram-каналі "Підтримай дитину"

Проводити роботу з батьками щодо психологічного супроводу дитини у воєнний час, надавати консультативну підтримку щодо допомоги дітям впоратися з тривожністю під час воєнних дій

Організовувати освітній процес з урахуванням воєнної ситуації у населеному пункті
Враховувати особливості дітей дошкільного віку під час організації освітнього процесу в дистанційному форматі.
Співпрацювати та організовувати зворотній зв'язок з батьками дітей, через вебсайт закладу, програми Skype, Viber, WhatsApp, Telegram та соціальні мережі з питань стану здоров'я дитини, особливостей навчання, виховання, розвитку дітей при використанні дистанційного та змішаного видів комунікації.
Інформувати батьків щодо допомоги дітям у подоланні негативних наслідків травмуючих подій та адаптації до нових обставин їхнього життя.
Формувати бібліотеку онлайн-матеріалів для організації освітнього процесу.

Рекомендації для батьків вихованців:
Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

Підтримувати зв'язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров'я дитини.
Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій, які можуть проявлятися не одразу, тому дорослі мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги.

Пам'ятайте, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН "Сучасне дошкілля під крилами захисту". https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu.

Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам'ятайте, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.
Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн-матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ "Український інститут розвитку освіти", ЮНІСЕФ.


© ДНЗ №10
«Волиняночка», 2013-2022         hostel.lutsk.ua